paykwik haber

Paykwik Gerçekten Güvenli Mi?

Paykwik benzeri sanal ön ödemeli kartlar İnternet dünyasında alışveriş ve ödeme güvenliğini en yüksek seviyede sağlayan araçlar olarak görünüyorlar. Bunun nedeni kartları aldıktan sonra elinizdeki dijital kodu kullanarak ödemenizi yapabilmenizden kaynaklanıyor. Yani ödeme yaptığınız firmaya ya da aracı şirketlere herhangi bir bilgi vermeniz gerekmiyor.

Paykwik Kart Almak

Paykwik kart almak için Paykwikco gibi güvenilir şirketler tarafından sağlanan yöntemlerden faydalanmanız gerekiyor. Düşük komisyon ücreti ve güncel Euro kuru karşılığında TL ile alabildiğiniz Paykwik kart, Paykwikco şirketi gibi güvenilir firmalardan alınmalı. Çünkü kartın bedelini havale veya EFT ile ödemeniz gerekiyor. Güvenilirliğini kanıtlamayan firmalardan Paykwik kart aldığınızda beklenmeyen komisyonlarla veya ekstra ödemelerle karşılaşabilirsiniz.

Üstelik Paykwikco müşterilerinin kendilerine ulaşan bilgilerini yüksek güvenlik sağlayan şifreleme sistemleri ile koruyor. Bu bilgilerin tekrar kullanılmaması, hiçbir koşul altında 3.şahıslarla veya kurumlarla paylaşılmaması da önemli bir özellik. Sonuç olarak kişisel bilgilerinizi ve ödeme araçlarınızın bilgilerini vermeden alışveriş yapmanızı sağlayan Paykwik kartı da en güvenilir yoldan temin etmiş oluyorsunuz.

Paykwik Kart Teslimatı

Diğer kredi kartlarında olduğu gibi 16 haneli kart numarasına, son kullanma tarihine ve ödeme koduna sahip olan Paykwik kart fiziksel olarak mevcut değil. Yani sanal elektronik kart statüsünde. İnternetten kartla alışveriş yapma oranlarının %40 artmasına rağmen (1 yıl içinde) internet dolandırıcılıklarının azalma sebebi sanal kartların kullanımının artması.

Ödeme yapacağınız sitelerde kişisel bilgilerinizi ve ödeme araçlarınızın, banka ya da kredi kartlarınızın bilgilerini vermeniz gerekmiyor. E-posta yoluyla ya da WhatSapp üzerinden size iletilen kart bilgilerini ve dijital ödeme kodunu kullanmanız yeterli oluyor.

Paykwik ile Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler

Paykwik kart kullanmanın önemli bir avantajı, sadece yasal sitelerle çalışıyor olmasından kaynaklanıyor. Paykwikco aracılığıyla alacağınız kartı sadece sitenin bulunduğu ülkenin yasalarına uygun şekilde kurulmuş olan web sitelerinde kullanabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu özellik de güvenlik seviyesinin daha da artmasına neden oluyor.

Tabi bu özelliğin Paykwik kartla ödeme yapılabilecek olan sitelerin sayısının azalmasına neden olduğunu düşünenler bulunabilir. Ama bu da doğru değil. Dünyada ve Türkiye’de bulunan binlerce e-ticaret sitesi, oyun ve uygulama marketleri, sanal marketler Paykwik kart ile ödeme yapılmasını kabul ediyor. Bu da geçen zamanla birlikte Paykwik kart kullanıcılarının katlanarak artmasına neden oluyor.

Siz de güvenli ve hızlı ödemeler için Paykwik kart kullanmayı tercih eden kişiler arasına katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Paykwikco gibi güvenilir sitelere gitmek ve talimatları takip etmek.

7 gün 24 saat destek ekibimiz ile hizmetinizdeyiz!

Sormak istedikleriniz ya da destek talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.